راه های مراقبت از کفش ایمنی

راه های مراقبت از کفش ایمنی

راه های مراقبت از کفش ایمنی

کفش ایمنی هم مانند تمامی وسایل و اشیاء پیرامون ما نیاز به مراقبت دارد. کفش ایمنی در مقایسه با کفش های اسپرت و مجلسی معمولی به دلیل استفاده طولانی تر نیاز به مراقبت بیشتری دارد. از این کفشها در صنایع و فضاهای کارگاهی استفاده می شود و معمولا در روز به مدت 8 ساعت و در سال حدود 220 روز از آن استفاده میشود. معمولا برای کسانیکه در این محیط ها مشغول به کار هستند از یک کفش به عنوان کفش کار استفاده می نمایند و لازم است جهت بالا بردن طول عمر کفش کار خود به نکات زیر توجه بیشتری داشته باشید.

 

با کفش ایمنی خود با ملاطفت برخورد کنید.

برای تمیز نمودن کفش کار خود از انرژی زیادی استفاده نکنید، در این صورت ممکن است به رنگ آن آسیب بزنید. بهترین روش برای تمیز نمودن کفش ایمنی خود استفاده از روش های قدیمی که پدر بزرگ هایمان استفاده می نمودند مانند استفاده از آب و سرکه برای زدودن لکه های حاصل از آب شور و استفاده از روغن برای لکه های حاصل از آب و برف.

 

از کفش خود در برابر حرارت و رطوبت مراقبت کنید!

استفاده بیش از اندازه از کفش ایمنی در کار باعث شده بر اثر حرارت پاهای ما مرطوب شود. وقتی کارتان را تمام می کنید و کفش ها را از پایتان بیرون می آورید، کفی کفش را خارج کنید و اجازه دهید خشک شود.

 

کفش کارتان را که خیس شده در کنار منابع حرارتی قرار ندهید!

کفش های خیس خود را بعد از کار کنار شوفاژ یا بخاری قرار ندهید. بر اثر نزدیکی با این منابع حرارتی سطح کفش خشک شده و ترک میخورد. برای خشک نمودن آن ابتدا با یک دستمال خیس آن را تمیز نموده و بعد با یک دستمال خشک سطح آن را خشک نمایید و یا در یک فضای معتدل اجازه دهید به صورت طبیعی خشک شود.

 

آلودگی ها را پاک کنید

در محیط های آلوده کاری که در آن گرد و غبار دارد و یا مانند فضاهای کارگاهی گل آلود باشد، بعد از اتمام کارتان تمامی آلودگی های باقیمانده بر روی کفش و یا پاشنه کفشتان را پاک نمایید.