از پاهای خود مراقبت کنید!

از پاهای خود مراقبت کنید!

از پاهای خود مراقبت کنید!

از پاهای خود مراقبت کنید، از خود مراقبت کنید

پاها ما یکی از مهمترین بخش اعضای بدن ما هستند. مراقبت از خود و پاهای خود و اختصاص دادن زمانهایی برای استراحت میتواند نشاط و راندمان بالاتری را در کار برای ما به همراه داشته باشد. کسی که برای مدت زمانی طولانی می ایستد نباید پاهای خود را نادیده بگیرد، زیرا استراحت دادن پاها برای مدتی کوتاه می تواند به معنی ادامه کار به بهترین روش ممکن باشد.

سلامت پای شما تعیین کننده تعادل فیزیکی و روحی شماست.

استفاده از کفش ایمنی تا حد زیادی در سلامت و حفاظت از پاهای شما نقش دارد. این حفاظت برای کارآمدی بیشتر پاهای شما است. بنابراین چند توصیه عملی برای شما داریم تا بدون مراجعه به پزشک بتوانید از پاهای خود مراقبت کنید. اگر مشکلات شما حاصل آسیب های جدی پا باشند که برای رفع آن ها نیاز به کفی های اورتوپدیک داشته باشید.

 

به پاهای خود استراحت دهید!

 

در پایان هر روز کاری به طور طبیعی پاهای شما ورم کرده و سفت می شود که شاید باعث شود نتوانید به کار خود ادامه دهید. در این صورت حتمن به پاهای خود استراحت دهید.

برای این کار بهترین کار شستشو دادن پاهایتان است که باعث آرامشتان میشود. ابتدا ظرفی را با آب ولرم پر کرده و چند قطره روغن بادام در آن بچکانید و به مدت پنج دقیقه پاهای خود را در آن قرار دهید. پس از خشک نمودن پاهایتان، آن را با یک کرم مخصوص طراوت دهنده به دقت ماساژ دهید. این کار باعث بهبود گردش خون شما می شود.

وقتی تا حدی به این آرامش رسیدید آنوقت میتوانید به کارتان ادامه دهید

 

درباره پیشگیری

 

شاید الان شما هیچ درد و مشکلی با پاهایتان نداشته باشید، اما کار مداوم و زیاد به مرور زمان میتواند مشکلاتی را برای شما بوجود آورد و یا با بالا رفتن سن پاهایتان از قبل ضعیفتر شود. حتمن نباید ابتدا برای پاهایتان مشکلی بوجود آید تا به فکر بیافتید. بهترین کار پیشگیری است.

انتخاب کفش ایمنی مناسب و استاندارد میتواند بهترین راه پیشگیری باشد برای کسانیکه که در محیط های سخت کارگاهی و صنعتی کار میکنند. انتخاب یک کفش استاندارد میتواند جلوگیری کند از بوجود آمدن مشکلاتی نظیر میخچه، پینه و …

 

علائم ابتدایی درد را نادیده نگیرید!

 

گاهی اوقات با برخی کارهای ساده میتوان از بروز خیلی مشکلات جلوگیری کرد. توجه به یک سری علائم و دردها که در پای شما احساس میشود میتواند از خیلی مسائل جلوگیری کند

میخچه ها می توانند با استفاده از محصولات حاوی اسید سالسیلیک برطرف شوند. در صورت وجود میخچه پس از شستشوی پا آن را با استفاده از محصولات مخصوص درمان کنید.

اگر نمی خواهید میخچه را برطرف کنید می توانید با استفاده از یک گچ نرم انعطاف پذیر یا مواد انعطاف پذیر دیگری مثل ژل و لاتکس و نمد، از آن محافظت نمایید.

برای پینه ها نیز می توانید از همان درمان ها استفاده کنید. در این مورد هم می توانید برای رفع پینه ها از ساسیلیک اسید استفاده کنید و به وسیله گچ از آن ها محافظت کنید.